Rekomendacje

Firma Testkomp.pl realizowała dla SPARQ-Systems sp. z o.o. sp.k. testy aplikacji klient/serwer na Platformę Android w trybie zdalnym. Współpraca była zawsze oparta zarówno o dobą komunikację, jak i skuteczność działania na każdym etapie zlecenia. Zaangażowanie w prowadzony projekt, wykrywalność problemów przez firmę Testkomp.pl przyczyniło się do znaczącego zwiększenia jakości i wydajności testowanego dla nas produktu. Doświadczenie we współpracy z firmą Testkomp.pl pozwalają nam rekomendować ich jako profesjonalnego partnera biznesowego gwarantującego najwyższy poziom realizacji projektów.

Bartosz Masłowski, Prezes Zarządu SPARQ-Systems sp. z o.o.
Dziękuje za miłą współpracę, na pewno jeszcze się odezwiemy do Państwa. Życzę wielu sukcesów.
 
Sebastian Działo
Baskhurt Sp z o.o.
Współpraca od samego początku układa się znakomicie. Merytoryczna i fachowa obsługa, przyczynia się do ciągłego poszerzania zakresu współpracy o kolejne usługi informatyczne, będące przedmiotem zainteresowań firmy SMOL-BUD NIERUCHOMOŚCI.

Grzegorz Smoliński
Smol-Bud Nieruchomości
Testkomp.pl jest solidnym i godnym polecenia partnerem w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań informatycznych.

Stanisław Głowacz
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Młodych Internautów
Współpraca przebiegała szybko i sprawnie, częsty kontakt z Panem Piotrem umożliwił dogranie wszystkich szczegółów związanych z tworzeniem oraz obsługą mojej strony internetowej.

Justyna Bronowska
Aranżacja wnętrz, fotografia
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w tworzeniu nowej strony Artlibitum. Przede wszystkim za cierpliwość, oraz profesjonalne podejście do indywidualnych potrzeb, dostosowanie nowych technik pod kątem specyfiki naszych działań artystycznych.
Życzę dalszych sukcesów.

Ewa Dymek-Kuś
Agencja Artystyczna "ARTLIBITUM"
Firma Testkomp.pl realizowała dla nas kompleksowe testy symulatorów lokomotyw (nowoczesnych narzędzi dydaktycznych wykorzystywanych do profesjonalnych szkoleń maszynistów). Solidną stroną Firmy jest profesjonalny zespół cechujący się pełnym zaangażowanie w powierzone zadania. Usługi wykonywane są solidnie i terminowo, przy dobrej i sprawnej organizacji pracy. Z pełną odpowiedzialnością polecam Firmę Testkomp.pl jako rzetelnego partnera do współpracy w zakresie kompleksowego wykonawcy projektów informatycznych i testów oprogramowania komputerowego.

F.H.U. JMS
_
_
Testy aplikacji
W ramach świadczonych przez TESTKOMP.PL usług testowania, oferujemy firmom i klientom indywidualnym outsourcing it, czyli usługi sprawdzenia pod względem jakości i zgodności z dokumentacją techniczną oprogramowania komputerowego, testy aplikacji mobilnych, sprzętu AGD, RTV, HiFi, telekomunikacyjnego, fotografii cyfrowej i innych. Skierowanie na rynek produktu, nie spełniającego oczekiwań klienta może spowodować spadek zaufania do firmy, a w dłuższej perspektywie spadek przychodów.

Aby mieć pewność, że oprogramowanie i sprzęt jaki produkuje firma spełnia odpowiednie normy jakościowe, należy sprawdzać jego działanie poprzez testowanie jakości tego programowania zarówno na etapie produkcji, oraz tuż po jej zakończeniu, zanim to działanie sprawdzi klient.

Nasza oferta to zewnętrzne testy oprogramowania dla firm (m.in. testowanie aplikacji desktopowych, testowanie aplikacji mobilnych, testowanie stron internetowych), pozwalające obniżyć koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Testowanie oprogramowania wykonujemy na każdym etapie produkcji. Stała współpraca z TESTKOMPL.PL pozwala poprawić jakości oprogramowania, zwiększyć jego wydajność, osiągnąć lepszą współpracę z aplikacjami zewnętrznymi, ulepszyć wykorzystanie baz danych, zmniejszyć ryzyko powstawania regresji.


Wykonujemy również usługi doradztwa z zakresu wdrażania i testowania oprogramowania komputerowego dla potrzeb przedsiębiorstwa, które to oprogramowanie zamawia.

Usługa polega na weryfikacji jakości oprogramowania komputerowego, stworzonego według specyfikacji zamówienia (tzw. oprogramowanie dedykowane).


Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją, oraz ofertą jaką mamy w ramach usługi testowanie oprogramowania.


 

 
Testy oprogramowania - outsourcing IT
Testkomp.pl wykonuje outsourcing IT dla firm - testy oprogramowania komputerowego, testy aplikacji mobilnych. Zapraszamy do zapoznania z szerokim wachlarzem usług testowania oprogramowania.

 

Często mylonymi pojęciami w procesie testów są „weryfikacja” i „zatwierdzanie”

 

Weryfikacja - czyli testy funkcjonalne, polegające na sprawdzeniu na różnych etapach produkcji, czy produkt odpowiada założeniom wynikającym ze specyfikacji.

Zatwierdzanie – czyli testy akceptacyjne, polegające na sprawdzeniu czy finalny produkt odpowiada oczekiwaniom klienta.

 

TESTCOMP.PL wykonuje dla naszych Klientów zarówno testy weryfikujące jakość produktu na etapie produkcji, jak i testy akceptacyjne po jego zakończeniu.

 

Testy oprogramowania wykonujemy wykorzystując najnowsze technologie informatyczne, w tym programu TestComplete.

 

W testach akceptacyjnych produktów kładziemy szczególny nacisk na testy funkcjonalne. Wcielając się w rolę użytkownika, wykonujemy testy metodą „czarnej skrzynki”.

Metoda ta gwarantuje znalezienie jak największej ilości błędów, na które natknąłby się użytkownik programu, zapoznający się z zakupionym produktem, lub weryfikujący wprowadzone zmiany od ostatnio zakupionej wersji oprogramowania.

 

Testy automatyczne zazwyczaj są przeprowadzane jako testy jednostkowe, czyli wykonują testy oprogramowania na najbardziej podstawowym poziomie, pojedynczych funkcji.

Wykonanie testów automatycznych metodą „czarnej skrzynki” w praktyce jest bardzo skomplikowane, gdyż wymaga ciągłej aktualizacji kodu skryptu, do zmieniającego się produktu. Poza tym zachowania użytkownika produktu nigdy nie są szablonowe.

Z własnego doświadczenia wiemy, że dochodząc do tej samej czynności różnymi ścieżkami, w tylko jednej z nich można napotkać błąd, który nie zostanie ujawniony w innych przypadkach.

Bazując tylko i wyłącznie na testach automatycznych, pozbawiamy się możliwości sprawdzenia innych funkcjonalności niż zapisane w teście.

 

Czasem najprostsze funkcjonalności mogą przestać działać, dlatego też nigdy nie zapominamy o wykonywaniu testów jednostkowych, aby sprawdzić działanie aplikacji na najniższym poziomie, zwłaszcza tuż po zbudowaniu finalnej wersji produktu.

 

Integralność różnych komponentów oprogramowania takich jak środowisko, zewnętrzne bazy danych, eksporty, bądź importy z zewnętrznych aplikacji są newralgicznymi miejscami w każdym produkcie. Celem naszym podczas wykonywania tego rodzaju testów jest zwracanie uwagi na poprawne korelacje komponentów, aplikacji, oraz zachowanie spójności danych między nimi.

 

Testy produktu nie ograniczają się w naszym przypadku tylko i wyłącznie do sprawdzenia samych funkcjonalności. Duży nacisk kładziemy na testy systemowe i wydajnościowe, które pozwalają nam ocenić, czy program zachowuje się stabilnie w przypadku zwiększonego obciążenia. Doświadczenie wskazuje, że produkt zachowujący się stabilnie przy małym obciążeniu, nie koniecznie poradzi sobie z większą ilością użytkowników, czy danych w nim zawartych. Dlatego tak ważne jest również przeprowadzanie testów systemowych i wydajnościowych każdego produktu.

 

Naszym stałym Klientom oferujemy również testy regresyjne, weryfikujące czy poprawione błędy, wprowadzone nowe funkcjonalności, zmiana środowiska, itp. nie spowodowały regresji w dotychczasowo poprawnie działających obszarach oprogramowania.

 

W testach oprogramowania nie koncentrujemy się tylko na wykonaniu testów aplikacji po jej zainstalowaniu. Zwracamy szczególną uwagę na poprawność i intuicyjność działania, w tym instalatora/deinstalatora.

 

Nasze usługi kierujemy również do firm, które chcąc zakupić oprogramowanie dla siebie, chciałyby zweryfikować jakość tego oprogramowania przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Na życzenie Klientów dokonamy także weryfikacji jakości oprogramowania dedykowanego (zamówionego na potrzeby klienta). Zweryfikowanie oprogramowania, zanim podejmie się na nim pracę w ważnym procesie produkcyjnym, bądź usługowym, może uchronić firmę przez stratami związanymi np. z przestojem produkcji, z powodu braku możliwości pracy na zakupionym programie.

 

Wykonywanie testów oprogramowania jest naszą główną formą działalności.

Siedziba Testkomp.pl mieści się w Krakowie.

Kraków jest miejscem, w którym skoncentrowanych jest dużo firm z sektora informatyki, co pozwala nam ściślej współpracować z naszymi Klientami. Do współpracy jednak zapraszamy firmy informatyczne nie tylko z Krakowa, lecz z całej Polski.

Wyniki naszych prac przekazujemy Klientom za pomocą elektronicznych źródeł komunikacji.

 

Testowanie oprogramowania to nasza pasja !!!

 

 
Oferta testów oprogramowania

Bez względu na to czy posiadasz małą, średnią czy dużą firmę, składamy Ci ofertę wykonania:

  Testów

   

 • funkcjonalnych – czyli sprawdzenie czy produkt odpowiada założeniom wynikającym ze specyfikacji
 • akceptacyjnych – czyli sprawdzenie czy finalny produkt odpowiada oczekiwaniom klienta

 • jednostkowych – testy najbardziej podstawowych funkcjonalności

 • integracyjnych – testy weryfikujące współdziałanie różnych komponentów oprogramowania

 • systemowych – testy specyficznych wymagań niefunkcjonalnych oprogramowania jako całości, takich jak wydajność, szybkość działania, współpraca z innymi aplikacjami, itp.

 • regresyjnych – testy polegające na sprawdzeniu, czy wprowadzone zmiany (poprawa błędów, dodanie nowej funkcjonalności, itp.) nie spowodowały regresji w dotychczasowo poprawnie działających obszarach oprogramowania.

 • baz danych - testy polegające na sprawdzeniu czy informacje przechowywane w bazie danych programu, są zgodne z wykonanymi operacjami podczas testów oprogramowania

 • zgodności – testy polegające na sprawdzeniu, czy oprogramowanie poprawnie współpracuje z aplikacjami zewnętrznymi, takimi jak pakiet office, przeglądarka internetowa, itp.

 • testy obciążeniowe i wydajnościowe – testy polegające na sprawdzeniu oprogramowania w ekstremalnych warunkach, z dużą ilością danych, zwiększoną liczbą użytkowników, itp.

 • instalacyjne – sprawdzenie czy produkt łatwo i intuicyjnie się instaluje, oraz deinstaluje, ze szczególnym uwzględnieniem podczas deinstalacji, usuwania każdego składnika z systemu operacyjnego, w tym rejestrów

 • post-awaryjne – sprawdzenie jak na integralność danych aplikacji wpłynie sytuacja awaryjna.

 • intuicyjności – nowatorskie podejście do testów. Nie ograniczamy się tylko do testowania oprogramowania, ale również sprawdzamy, czy dokumentacja techniczna, oraz sam produkt są intuicyjne, przystępne dla użytkownika, wygodne w użyciu, zgodne z oczekiwaniami

 • automatyczne wykonujemy wykorzystując do tego celu najnowsze specjalistyczne oprogramowanie TestComplete

 • na życzenie Klienta wykonamy testy niestandardowe

 

  Dokumentacji testowej

 • planów testów

 • przypadków testowych w oparciu o przedłożone przez Klienta specyfikacje

 • przypadków testowych gotowego produktu, w oparciu o dokumentację techniczną

 

Dokumentacji końcowej po przeprowadzonych testach

 • raport z wykrytych niezgodności z dokumentacją dostarczoną przez Klienta

 • raport znalezionych błędów

 • propozycje usprawnień funkcjonalności

Raporty wykonujemy online na bazie błędów zbudowanej w oparciu o technologię php/MySQL, uruchomionej na naszych serwerach. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient może nadzorować proces testów poprzez przeglądarkę internetową. Każdy z pracowników Testkomp.pl, oraz Klienta może założyć własne konto w bazie.

Jak to działa w praktyce?

Zarejestrowani pracownicy Testkomp.pl raportują błędy do bazy niezgodności, dzięki czemu osoba nadzorująca projekt po stronie Klienta, może ze swojego konta w bazie, dokonywać przeglądu poszczególnych raportów i przydzielać pracę określonemu zarejestrowanemu w bazie programiście w swojej firmie. Baza zmienia status wpisanego raportu z "nowy" na "do poprawy", a programista któremu przydzielono poprawę, otrzymuje pocztę elektroniczną, z treścią raportu i linkiem do strony internetowej bazy ze szczegółami raportu. Po dokonaniu poprawy programista zmienia status w bazie na "poprawiony". W tym momencie osoba raportująca z Testkomp.pl otrzymuje pocztę elektroniczną, że błąd na najbliższej wersji jaką Testkomp.pl otrzyma od Klienta, będzie wymagał sprawdzenia czy jego poprawa nastąpiła zgodnie z oczekiwaniami Klienta. W przypadku niezgodności błąd jest wycofywany do ponownej poprawy, a programista poprawiający błąd, ponownie otrzymuje pocztę elektroniczną z zapisanymi uwagami osoby raportującej. Informacje wysyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej są w pełni zautomatyzowane.

Na każdym etapie pracy nad raportem, osoby mające dostęp do raportu na poziomie danego statusu, mogą dopisywać komentarze do bazy. Baza zapisuje pełną historię nanoszonych zmian podczas zmiany statusów raportu, zatem zarówno Klient, jak i Testkomp.pl może w dowolnym momencie zobaczyć status raportu i dokonać odpowiedniej analizy wykonywanych zadań przez swoich pracowników.

Dzięki omówionemu powyżej procesowi, Klient ma pełny wgląd online w pracę wykonywaną przez Testkomp.pl, oraz swoich pracowników, przy jednoczesnym usprawnieniu procesu komunikacji na szczeblu Zleceniodawca-Wykonawca.

 

Testy wykonujemy na platformach stacjonarnych:

 • Windows
 • Linux

Oraz urządzeniach mobilnych z systemami:

 • Windows Phone 7
 • Windows Phone 8
 • Android
 • iPhone

Zlecone testy oprogramowania wykonujemy w terminie uzgodnionym z klientem.

 

Czas poświęcony na testowanie oprogramowania, zależy od wielkości testowanej aplikacji, dokumentacji technicznej, a przede wszystkim od zaleceń klienta co do rodzaju i sposobu wykonywania testów.

 
Informacje ogólne o cenniku usług testowych

Usługi testowe wyceniamy indywidualnie, na podstawie informacji przekazanych przez Klienta o rodzaju i zakresie testów do wykonania, oraz po wstępnym zapoznaniu się z aplikacją, której testy będą dotyczyć. Rozliczeń dokonujemy w oparciu o faktury VAT.

Oferujemy preferencyjne stawki dla Klientów podpisujących umowy długoterminowe.

Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego stworzonego specjalnie na potrzeby usług testów oprogramowania: Zadaj pytanie

 


up
_

Copyright © 2009-2024 TESTKOMP.PL All rights reserved.

Projekt i wykonanie Testkomp.pl